Artykuł sponsorowany

Czy można ukończyć kurs nauki jazdy, korzystając z samochodów z automatyczną skrzynią biegów?

Czy można ukończyć kurs nauki jazdy, korzystając z samochodów z automatyczną skrzynią biegów?

Czy nauka jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest możliwa w Polsce? W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodów z automatyczną skrzynią biegów, co sprawia, że zainteresowanie takimi kursami rośnie. W tym artykule dowiesz się, czy istnieje możliwość ukończenia kursu nauki jazdy na takim samochodzie, jakie są różnice między nauką jazdy na manualnej a automatycznej skrzyni biegów oraz jakie są zalety i wady takiego rozwiązania.

Automatyczna skrzynia biegów na egzaminie

W Polsce od 19 stycznia 2013 roku istnieje możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy kategorii B na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. Osoba, która zdecyduje się na taki egzamin, otrzyma prawo jazdy z kodem 78, co oznacza, że będzie mogła prowadzić wyłącznie samochody z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli kierowca z takim prawem jazdy będzie chciał prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów, będzie musiał zdawać egzamin ponownie na pojeździe z manualną skrzynią.

Różnice między nauką jazdy na manualnej a automatycznej skrzyni biegów

Nauka jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów różni się od nauki na manualnej skrzyni przede wszystkim brakiem konieczności zmiany biegów. Kierowca nie musi martwić się o sprzęgło, co pozwala mu skupić się na innych aspektach jazdy, takich jak prowadzenie samochodu czy obserwacja sytuacji na drodze. W przypadku nauki jazdy na automatycznej skrzyni biegów, kursant musi jednak pamiętać, że nie będzie mógł prowadzić samochodów z manualną skrzynią biegów bez zdania egzaminu na takim pojeździe.

Zalety i wady nauki jazdy na samochodach z automatyczną skrzynią biegów

Jedną z głównych zalet nauki jazdy w Warszawie-Targówku na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest łatwość obsługi takiego pojazdu. Brak konieczności zmiany biegów sprawia, że kierowca może lepiej skupić się na innych aspektach jazdy, co może przyczynić się do szybszego opanowania umiejętności prowadzenia samochodu. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast ograniczenie do prowadzenia wyłącznie samochodów z automatyczną skrzynią biegów oraz konieczność zdawania egzaminu ponownie na manualnej skrzyni, jeśli kierowca zdecyduje się na taką zmianę.

Podsumowując, nauka jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest możliwa w Polsce i może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z opanowaniem manualnej skrzyni biegów lub planują prowadzić wyłącznie samochody z automatyczną skrzynią.