Artykuł sponsorowany

Czym jest kriolipoliza? Jakie są jej zastosowania?

Czym jest kriolipoliza? Jakie są jej zastosowania?

Kriolipoliza to innowacyjna metoda, która zdobywa coraz większą popularność zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Wiele osób zastanawia się, na czym polega ten zabieg i jakie są jego zastosowania. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przybliżając czytelnikom tajniki kriolipolizy.

Przeczytaj również: Znaczenie endermologii w procesie odchudzania

Kriolipoliza — co to jest i jak działa?

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu ich zniszczenia. Proces ten odbywa się za pomocą specjalistycznego urządzenia, które schładza do temperatury poniżej 0°C tkankę tłuszczową. W wyniku tego komórki tłuszczowe ulegają apoptozie, czyli programowanej destrukcji komórkowej. Następnie są usuwane z organizmu przez układ limfatyczny. Kriolipoliza pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej bez konieczności przeprowadzania chirurgicznych zabiegów liposukcji, co jest atutem dla osób, które boją się lekarzy.

Zastosowania kriolipolizy w medycynie

W medycynie kriolipoliza znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu otyłości oraz redukcji miejscowych nagromadzeń tłuszczu. Zabieg ten może być stosowany na różnych częściach ciała, takich jak brzuch, boczki, uda, ramiona czy podbródek. Kriolipoliza na warszawskim Ursusie jest szczególnie polecana osobom, które mimo stosowania diety i regularnej aktywności fizycznej nie mogą pozbyć się uporczywych "opon" tłuszczowych. Warto jednak pamiętać, że kriolipoliza nie jest metodą leczenia otyłości ogólnej — jej celem jest redukcja miejscowych nagromadzeń tłuszczu.

Kriolipoliza w kosmetologii

W kosmetologii kriolipoliza wykorzystywana jest przede wszystkim jako zabieg modelujący sylwetkę oraz redukujący cellulit. Dzięki swoim właściwościom kriolipoliza pozwala na efektywne usuwanie tłuszczu z trudno dostępnych miejsc, takich jak wewnętrzna część ud czy fałdy na plecach. Ponadto zabieg ten może być stosowany w celu poprawy owalu twarzy oraz redukcji podwójnego podbródka. Warto dodać, że kriolipoliza jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje jej uszkodzeń ani blizn.

Ogólnie rzecz biorąc, kriolipoliza to innowacyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zdobywa coraz większe uznanie zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Jej głównymi zaletami jest to sposób nieinwazyjny, bezpieczny oraz możliwy do stosowania na różnych częściach ciała. Dzięki kriolipolizie można skutecznie pozbyć się uporczywych "oponek" tłuszczowych oraz poprawić wygląd sylwetki i skóry.