Artykuł sponsorowany

Fakty i mity na temat implantów all on 4

Fakty i mity na temat implantów all on 4

Implanty all on 4 to innowacyjne rozwiązanie stomatologiczne, które pozwala na przywrócenie pełnej funkcji żucia i estetyki u pacjentów z całkowitym brakiem zębów. W ostatnich latach metoda ta zdobyła dużą popularność, ale wokół niej narosło też wiele mitów i nieporozumień. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Czy implanty all on 4 są odpowiednie dla każdego pacjenta?

Implanty all on 4 to metoda, która polega na osadzeniu czterech implantów w szczękach pacjenta, na których opiera się specjalna konstrukcja protetyczna. Pomimo że jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób z całkowitym brakiem zębów, nie każdy pacjent będzie odpowiedni do tego typu zabiegu. Przeciwwskazaniami do wykonania implantów all on 4 są m.in. ciężkie choroby ogólnoustrojowe, niewyrównana cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Ponadto, przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz musi ocenić stan kości pacjenta oraz jego zdolność do gojenia się.

Czas trwania leczenia implantami all on 4 zależy od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia pacjenta, ilość i jakość kości w obszarze zabiegu czy potrzeba wykonania dodatkowych procedur, np. regeneracji kości. W przypadku optymalnych warunków, cały proces może trwać nawet tylko kilka miesięcy. Najpierw pacjent przechodzi zabieg wszczepienia implantów, a następnie otrzymuje tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Po kilku tygodniach lub miesiącach, gdy implanty zrośną się z kością, następuje etap finalizacji leczenia - założenie stałej konstrukcji protetycznej.

Czy implanty all on 4 są trwałe i bezpieczne?

Implanty all on 4 to rozwiązanie, które charakteryzuje się wysoką trwałością i bezpieczeństwem. Odpowiednio dobrany materiał implantów oraz precyzyjne ich umiejscowienie sprawiają, że konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. W przypadku właściwej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa, implanty mogą służyć pacjentowi przez wiele lat. Warto jednak pamiętać, że jak każdy zabieg medyczny, również ten niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań. Dlatego tak ważne jest, aby leczenie przeprowadzał doświadczony specjalista oraz aby pacjent przestrzegał zaleceń lekarskich.