Artykuł sponsorowany

Jaką zabudowę tarasu wybrać?

Jaką zabudowę tarasu wybrać?

Taras to miejsce, gdzie możemy odpocząć na świeżym powietrzu, zrelaksować się po ciężkim dniu pracy czy spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Aby w pełni cieszyć się tym miejscem, warto zadbać o odpowiednią zabudowę tarasu, która zapewni nam komfort i prywatność. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy popularne rodzaje zabudowy tarasów oraz ich zalety i wady. 

Zabudowa drewniana

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w zabudowie tarasów. Jest to materiał naturalny, który doskonale wpisuje się w otoczenie ogrodu i nadaje tarasowi przytulny charakter. Drewniane pergole, balustrady czy ścianki działowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak sosna, dąb czy modrzew. Warto jednak pamiętać, że drewno wymaga regularnej konserwacji, takiej jak impregnacja czy malowanie, aby zachować swoje walory estetyczne i trwałość. Ponadto drewno może być podatne na działanie szkodników oraz warunki atmosferyczne. 

Zabudowa aluminiowa

Aluminium to materiał coraz częściej wykorzystywany w zabudowie tarasów ze względu na swoje liczne zalety. Jest to materiał lekki, a jednocześnie wytrzymały i odporny na korozję, co sprawia, że zabudowa aluminiowa jest trwała i nie wymaga częstego konserwowania. Aluminiowe konstrukcje, takie jak pergole czy ścianki działowe, mogą być pokryte różnorodnymi materiałami, takimi jak szkło, pleksi czy tkaniny, co pozwala na stworzenie praktycznych i estetycznych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na wyższą cenę zabudowy aluminiowej w porównaniu z drewnianą. 

Zabudowa szklana

Szklana zabudowa tarasu to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni tarasu oraz wprowadzenie do wnętrza dużo światła naturalnego. Szkło hartowane stosowane w zabudowie jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Szklane ściany mogą być osłonięte roletami czy żaluzjami, co pozwala na kontrolowanie ilości światła wpadającego do wnętrza oraz zapewnienie prywatności. Wadą tego rodzaju zabudowy może być jednak wyższa cena oraz konieczność regularnego czyszczenia szkła. Jeśli chodzi o korzyści, jakie niesie ze sobą tego rodzaju zabudowa tarasów, Kraków jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów - m. in. MH Aluglass.