Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi profilaktyczne warto regularnie wykonywać u stomatologa?

Jakie zabiegi profilaktyczne warto regularnie wykonywać u stomatologa?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa zdrowego uśmiechu, ale regularne wizyty u stomatologa są równie ważne. Wiele osób zaniedbuje te wizyty, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dowiedz się, jakie zabiegi profilaktyczne warto wykonywać regularnie, aby utrzymać zęby w jak najlepszym stanie.

Przeczytaj również: Czy przy pierwszym bólu zęba od razu warto skierować się do stomatologa?

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to twarda osad na zębach, która tworzy się na skutek mineralizacji płytki nazębnej. Nie tylko szpeci uśmiech, ale również może prowadzić do próchnicy, chorób dziąseł i utraty zębów. Dlatego warto regularnie usuwać kamień nazębny u stomatologa. Zabieg ten polega na mechanicznym usunięciu kamienia za pomocą specjalistycznych narzędzi lub ultradźwięków. Stomatolog w Oławie zaleca wykonywanie tego zabiegu profilaktycznego co najmniej raz w roku.

Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja to zabieg polegający na nałożeniu na zęby preparatu zawierającego fluor. Fluor wzmacnia szkliwo zębów, co sprawia, że stają się one bardziej odporne na próchnicę. Stomatolog w Oławie zaleca regularne fluoryzacje, zwłaszcza dla dzieci, które mają zęby mleczne lub stałe rosnące. Zabieg ten można wykonywać zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu, stosując odpowiednie pasty do zębów z fluorem.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe to zabieg profilaktyczny, który może zapobiec poważniejszym problemom zdrowotnym. Polega on na usunięciu martwej miazgi z wnętrza zęba i wypełnieniu go specjalistycznym materiałem. Stomatolog w Oławie przeprowadza leczenie kanałowe w przypadku głębokich ubytków próchnicowych, urazów zębów czy martwicy miazgi. Regularne kontrolowanie stanu uzębienia pozwala na szybkie wykrycie problemów i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Wizyty kontrolne

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej oraz szybkie wykrycie ewentualnych problemów. Stomatolog w Oławie zaleca przeprowadzanie kontroli co najmniej raz na pół roku. Podczas wizyty stomatolog oceni stan uzębienia, przeprowadzi badanie profilaktyczne oraz doradzi w kwestii higieny jamy ustnej. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych oraz utrzymać piękny i zdrowy uśmiech na długie lata.