Artykuł sponsorowany

Kiedy warto skorzystać z usługi holowania?

Kiedy warto skorzystać z usługi holowania?

Holowanie pojazdu to usługa, która może okazać się niezbędna w wielu sytuacjach. Awaria samochodu, wypadek czy konieczność przewiezienia auta na dłuższą trasę to tylko niektóre z nich. Warto wiedzieć, kiedy skorzystać z holowania oraz jakie są jego rodzaje i ceny. 

Awaria samochodu

Awaria samochodu to jedna z najczęstszych przyczyn korzystania z usługi holowania. Może się zdarzyć, że nasz pojazd odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a my będziemy zmuszeni wezwać pomoc drogową. Holowanie może być konieczne również w przypadku awarii na autostradzie, gdzie nie można bezpiecznie pozostawić pojazdu na poboczu. Warto pamiętać, że w przypadku awarii na autostradzie, obowiązkowe jest korzystanie z pomocy drogowej świadczonej przez koncesjonowane firmy, które mają wyłączność na obsługę tego typu zdarzeń. 

Wypadek drogowy

Kolejnym powodem do skorzystania z usługi holowania jest wypadek drogowy. Jeśli nasz samochód ulegnie poważnemu uszkodzeniu uniemożliwiającemu dalszą jazdę, konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej. W takiej sytuacji warto pamiętać, że holowanie pojazdu powinno odbywać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a więc na specjalnej lawecie lub z użyciem liny holowniczej. W przypadku wypadku, koszty holowania często pokrywane są przez ubezpieczyciela, jeśli posiadamy odpowiednią polisę OC lub AC. 

Przewóz samochodu na dłuższą trasę

Czasami zdarza się, że musimy przewieźć nasze auto na dłuższą trasę, np. gdy kupujemy używany samochód w innym mieście czy planujemy wyjazd za granicę i chcemy zabrać ze sobą własny pojazd. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi holowania, która pozwoli bezpiecznie i szybko przetransportować nasze auto do celu. Przewóz samochodu na lawecie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku przewiezienia auta zabytkowego czy sportowego, które nie są przystosowane do długodystansowej jazdy. 

Ceny usług holowania

Ceny usług holowania mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj pojazdu, odległość czy czas realizacji usługi. Średnia cena holowania na terenie Polski wynosi około 3 zł za kilometr, jednak może być wyższa w przypadku holowania na długich trasach czy w nocy. Przed skorzystaniem z usługi warto sprawdzić cennik firmy oraz porównać oferty różnych przedsiębiorstw, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.